Невероятен обрат за Мьонхенгладбах срещу Фиорентина (видео)

Борусия Мьонхенгладбах сътвори невероятен обрат при гостуването си на Фиорентина и се класира за 1/8-финалите в Лига Европа. Германците бяха загубили първата среща с 0:1, а тази вечер изоставаха с 0:2 до 44-ата минута. След това обаче те успяха да стигнат до цели четири гола - при това в рамките на 16 игрови минути и стигнаха до успех с 4:2. По този начин немците си гарантираха място в следващата фаза на турнира.

В 16-ата минута Никола Калинич даде аванс на домакините, а в 29-ата минута подхлъзване на Вестергор позволи на Борха Валеро да удвои преднината на "виолетовите". В 44-ата минута Ларс Щиндъл намали от дузпа. Три минути след почивката отново той беше точен и изравни. В 55-ата минута Щиндъл оформи своя хеттрик и донесе обрата след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Още пет минути по-късно Андреас Кристенсен оформи крайния резултат в срещата.