Шалке продължава напред за ЛЕ след равенство срещу ПАОК (видео)

Шалке 04 се класира за осминафиналите в Лега Европа. Тази вечер "кралскосините" преодоляха гръцкия ПАОК след равенство - 1:1 в реванша от 1/16-финалите в турнира. Авансът от три гола от първия мач бе достатъчен за безпроблемното продължаване в следващата фаза на немския тим.

Домакините поведоха в 23-ата минута с гол на Алесандро Шьопф, а две по-късно Матия Настасич си отбеляза автогол за 1:1. При първия гол Шьопф се освободи добре и овладя след пас от Ерик Максим Чупо-Мотинг, а след това 23-годишният австриец прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на ПАОК за 1:0.

Само две минути по-късно обаче Матия Настасич имаше нещастието да си отбележи автогол и изравни резултата – 1:1. След почивката положения имаше и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.