Фулъм с минимален аванс пред Волфсбург (видео)

.

Фулъм победи Волфсбург с 2:1 в първи ¼-финал за Лига Европа на “Крейвън Котидж” и взе лек аванс срещу немците преди реванша на “Фолксваген Арена”. Домакините водеха с 2:0 до самия край, но Мадлунг върна надеждите на “вълците” за краен успех.

По-интересните събития в Лондон се случиха през втората част, когато паднаха и трите гола. Фулъм откри чрез Боби Замора в 59-ата минута. Нападателят овладя добре дълъг пас, премина през Барзали и изстреля топката покрай двама бранители в десния ъгъл на Беналио.

Само 4 минути по-късно Фулъм нанесе втори удар. Пол Кончески бе намерен добре на лявото крило, центрира към Замора, който продължи към връхлитащия Дъф. С нисък удар ирландецът направи 2:0.

В самият край обаче Волфсбург получи правото да изпълни корнер. Звездан Мисимович сложи топката на главата на Мадлунг, който намали и остави интригата за реванша.