Бенфика обърна Ливърпул с две дузпи (видео)

.

Португалският Бенфика победи с 2:1 Ливърпул в първи ¼-финал от Лига Европа игран на “Ла Луш” в Лисабон. Домакините обърнаха своя съперник след два гола от дузпа на нападателя си Оскар Кардосо. Англичаните играха с човек по-малко от 30-ата минута, когато Райън Бабел бе изгонен.

Още в 8-та минута тима на Рафа Бенитес успя да открие резултата след ниско центриране на Джерард от фаул, топката достигна до защитника Агер, който триково удар топката и я изпрати в долния десен ъгъл, оставяйки стража на Бенфика просто да я изгледа.

Daniel Agger (3rd R) of Liverpool is congratulated after scoring the first goal during the UEFA Europa League, qyuarter-final first leg match between Benfica and Liverpool at Estadio de Luz on April 1, 2010 in Lisbon, Portugal.

В 30-та минута на двубоя Луйсао от Бенфика получи жълт картон заради нарушение срещу Фернандо Торес. След това Райън Бабел се намеси и оспорваше решението на главния съдия, който реши да му покаже директен червен картон. Така Ливърпул трябваше да изиграят повече от едно полувреме с играч по-малко.

Ryan Babel of Liverpool is shown a red card and sent off by referee Jonas Eriksson during the UEFA Europa League, first leg match between Benfica and Liverpool at Estadio de Luz Stadium on April 1, 2010 in Lisbon, Portugal.

Шест минути по-късно гол на гостите беше отменен заради вдигната засада. Топката беше центрирана в накзателното поле, Каут не успя да играе с глава, след което стража на Бенфика се намеси изибивайки. Топката се озова в крата на Торес, който стреля с десния крак във вратата, но съдията отсъди засада.

През втората част Бенфика бе по-силният тим на терена и стигна до пълен обрат.В 58-та минута домакините получиха правото да изпълнят единайсетметров наказателен удар след като Инсуа фаулира Аймар в наказателното поле. Кардосо застана за топката, Рейна улови ъгъла, но удара беше много силен и едновременно точен.

Oscar Cardozo of Benfica scores from the penalty spot past Pepe Reina of Liverpool during the UEFA Europa League quarter final first leg match between Benfica and Liverpool at Estadio da Luz Stadium on April 1, 2010 in Lisbon, Portugal.

Двайсет минути преди края на двубоя Бенфика напълно обърнаха резултата в своя полза. Съдията отсъди втора дузпа в полза на домакините, след като се видя играта с ръка на Джейми Карагър в наказателното поле. Обичайният заподозрян Кардосо изпълни 11-метровия удар извеждайки своя тим към победата днес.