ПАОК изненада Фиорентина, класика за Слован срещу Карабах (видео)

ПАОК се наложи с 3:2 като гост на Фиорентина в мач от Група "J" на Лига Европа. Бившият играч на Левски Гари Родригес се превърна в герой за гръцкия тим, след като донесе победата с победен гол в третата минута на добавеното време. Иначе Евгений Шаков (5) и Джалма Кампос (28) дадоха аванс от два гола на гостите, но "виолетовите" успяха да стигнат до 2:2.

Първо Бернардески намали на 1:2 в 33-ата минута, а Кума ел Бабакар бе точен за 2:2 пет минути след почивката. В последните секунди на двубоя страхотен гол на Гари Родригес донесе победата на ПАОК. Той завърши самостоятелна акция с много силен и точен удар.

В другата среща от групата Слован Либерец победи с класическото 3:0 гостуващия Карабах. Егон Вух (11), Николай Комличенко (57-дузпа) и отново Комличенко (63) реализираха попаденията за Слован.

Така Фиорентина е на първо място в класирането в групата с 10 точки, а ПАОК и Карабах са с по 7. С 4 точки е Слован.