Османлиспор шокира Виляреал, Шалке с победа в ЛЕ

Виляреал допусна поражение с 1:2 при домакинството си на Османлиспор в среща от груповата фаза на Лига Европа. Гостите шокираха "Жълтата подводница" с ранно попадение. Още в 8-ата минута Пиер Уебо бе точен след асистенция на Прохазка и откри резултата в срещата.

Веднага след почивката испанците изравниха, след като Родриго Ернандез бе точен. Играчите на Виляреал се втурнаха в атаки в опитите си да стигнат до крайния успех. Вместо това обаче Раул Русеску за втори път смълча трибуните, носейки победата на своя тим.

В друг интересен мач от Лига Европа, играл тази вечер, Шалке 04 победи Краснодар с 2:0. В 25-ата минута Жуниор Кайсара откри резултата в полза на "миньорите". В 28-ата минута Набил Бенталеб реализира втория гол за тима си и до голяма степен сложи точка на интригата. След почивката до нов гол така и не се стигна и така в крайна сметка немците се поздравиха с крайния успех.