Лацио купил мач от Динамо Букурещ?

Бивш акционер в Динамо Букурещ е заявил, че клубът е продал домакинския си мач от плейофите в Шампионската лига през 2007-а година на Лацио. Първата среща в Рим завърши при резултат 1:1. Във втория мач на полувремето румънците са водили с 1:0, но през втората част пускат три гола и в крайна сметка губят с 1:3.

По думите на акционера на Динамо, чието име не се споменава, договорката е била постигната направо в хотела, където групата на Лацио е била отседнала преди мача.

На полувремето играчите на Динамо са получили заповед да позволят на съперника да вкара гол. По-късно Лацио превежда сумата за продадения мач на Динамо като част от сделката за защитника Щефан Раду. Според официалната информация, Раду е продаден на Лацио за 4,5 милиона евро, като по онова време цената му е била много по-ниска.