Кралят и кралицата на Нидерландия празнуваха с футболистите на Кюрасао след историческото равенство


Н. Гавазов

Кралят и кралицата на Нидерландия празнуваха с футболистите на Кюрасао след историческото равенство

Кралят на Нидерландия Вилем-Александър и кралица Максима се включиха лично в празненствата на Национален отбор на Кюрасао след историческото 0:0 срещу Национален отбор на Еквадор на Световното първенство 2026.

Кралската двойка първо присъства на убедителната победа на Национален отбор на Нидерландия над Национален отбор на Швеция с 5:1 в Хюстън, а след това отпътува за Канзас Сити, за да наблюдава двубоя на Кюрасао.

Там тимът на Дик Адвокат постигна най-големия резултат в историята си на световни първенства, спечелвайки първата точка за страната на Мондиал. Голямата заслуга беше на вратаря Елой Ром, който направи рекордните 15 спасявания.

След последния съдийски сигнал Вилем-Александър и Максима посетиха съблекалнята на отбора, където се присъединиха към футболистите и щаба в празненствата. Според свидетели те дори са танцували заедно с играчите, които бурно отпразнуваха историческото постижение.

Кюрасао е автономна държава в рамките на Кралство Нидерландия, поради което Вилем-Александър и Максима са и държавни глави на карибския остров.

Жестът на кралската двойка беше приет с огромен ентусиазъм както от футболистите, така и от феновете на Кюрасао, които преживяват най-успешния момент в историята на националния си отбор на световни първенства.

  Сподели
20