Фенове на Осасуна заплашиха Грийнууд със смърт

Мейсън Грийнууд дебютира за Хетафе в мача от петия кръг на Примера лига с Осасуна. Срещата на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" завърши при резултат 3:2 в полза на неговия отбор.

21-годишното крило влезе на терена в 77-ата минута на мача. Гостуващите фенове посрещнаха Грийнууд със скандирания, призоваващи го да умре, съобщава The Guardian.

Футболистът игра в официален мач за първи път от година и половина, той бе защитаван от собствените си фенове - а седем минути по-късно изпълни корнер, от който Хетафе вкара победния гол срещу Осасуна.

Грийнууд бе отстранен заради случая с побой над момиче. След като играчът беше оправдан, Манчестър Юнайтед не посмя да върне англичанина в състава. На 1 септември Грийнууд отиде под наем в Хетафе до лятото на 2024 г.

През последния си сезон 2021/2022 Грийнууд изигра 24 мача във всички състезания, вкара 6 гола и направи 2 асистенции.