Рома взе дербито срещу Интер

Рома записа успех с 2:1 в дербито срещу Интер, което бе от програмата на 7-ия кръг на Серия А. Двата отбора направиха страхотен мач, като зрителите по трибуните станаха свидетели на доста атакуващ футбол. Нападателите на двата тима направиха един куп пропуски, но трябва да се отбележат и блестящите намеси на двамата вратари.

Един Джеко откри резултата още в 5-ата минута. Бруно Перес пусна остър пас по земя успоредно на голлинията, а там Джеко засече кълбото в мрежата за 1:0, макар да останаха съмнения за засада.

Евер Банега изравни в 72-ата минута. Това стана след хубаво двойно с Икарди, като Банега бе изведен в наказателното поле, финтира съперников играч и стреля в близкия ъгъл - 1:1. Победният гол бе дело на Костас Манолас в 76-ата минута на срещата, след като засече с глава центриране на Алесандро Флоренци. По този начин бе оформен и крайния резултат в мача.