Интер стигна само до равенство срещу Болоня, Лацио с трудна победа

Лацио записа трудна победа с 2:0 при домакинството си на Емполи в среща от кръга на Серия А. Първото попадение в двубоя реализира Диао Кейта след половин час игра, като този резултат се запази почти до края на мача. В добавеното време Сенад Лулич вкара втори гол и сложи точка на спора. Иначе гостите също имаха положения, особено при резултат 1:0 и могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката.

В същото време Интер и Болоня не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1. След само 14 минути игра гостите поведоха в резултата с попадение на Матиа Дестро, след асистенция на Симоне Верди. "Нерадзурите" върнаха мача в начална позиция, след като Иван Перишич изравни в 37-ата минута, оползотворявайки пас на Антонио Кандрева. След почивката повечето положения бяха за играчите на Интер, които обаче така и не успяха да стигнат до втори гол.