Интер взе дербито с Ювентус

Интер се наложи с 2:1 над Ювентус в голямото дерби на кръга, играно на стадион "Джузепе Меаца". Мачът бе от 4-ия кръг на Серия А и предложи много емоции на зрителите - особено през второто полувреме, когато паднаха всички голове.

Играчите на "Старата госпожа" първи успеха да стигнат до гол. Стефан Лихтщайнер даде аванс на своя тим в 66-ата минута. Сандро се справи с двама играчи на съперника и центрира успоредно на вратата, където Лихтщайнер бе точен. 120 секунди по-късно Интер изравни. При едно центриране от корнер Бонучи и Манджукич се разминаха с кълбото и Икарди с прекрасно отиграване с глава не остави шансове на Буфон - 1:1.

В 76-ата минута Иван Перишич се разписа за крайното 2:1, с което донесе първа домакинска победа за "нерадзурите" над торинци от 2010 г. Тимът от Милано завърши срещата с 10 души на терена, след като в продължението Евер Банега беше изгонен от игра за два жълти картона, но гостите нямаха време да се възползват от численото си предимство.