Милан - Удинезе: Труден тест за домакините

Стадион: "Сан Сиро", Милано
Дата: 11.09.2016г.
Час: 16:00
Съдия: Джанпаоло Калварезе

Милан започна кампанията си с трудна победа над Торино, като още в този мач се видя, че основната слабост в лагера на "росонерите" е защитата. Това намери продължение в двубоя с Наполи, където срещата се превърна в истински кошмар за миланци след двата червени картона. Сега хората на Винченцо Монтела ще се опитат да се върнат на пистата след 2:4 на юг, а това може да се случи само при победа.

Удинезе имаше труден старт в столицата, където издържа едно полувреме, но рухна след почивката, допускайки четири гола във вратата си. Мачът с Емполи дойде навреме, но въпреки победата с 2:0, хората на Джузепе Якини не бяха убедителни и публиката на "Стадио Фриули" си отдъхна едва в 90-та минута, когато падна второто попадение за фриулци.

Бертолачи и Сапата са контузени от състава на домакините, а Нианг, Куцка и Фернандес са наказани. Орто е аут от гостите.

Милан е без загуба срещу Удинезе в последните си девет мача тук (6 победи и 3 равенства). Това е една от причините специалистите да сочат "росонерите" за фаворит в двубоя. Другата е добрата форма на Карлос Бака. В същото време големи въпросителни пред утрешната среща поставя защитата на Милан, чийто неуверени действия дават отражение и на играта в средата на терена. Допълнителен минус за хората на Монтела е отсъствието на някои основни играчи, което прави мача много труден за домакините и няма как да бъдем сигурни в тяхна победа.

Прогноза: Милан - Удинезе 1:1