Юве с победа в последната си проверка извън Европа

Ювентус спечели последната си контрола извън Европа. "Старата госпожа" надделя с 2:1 над тима на Саут Чайна в двубой, който се състоя в Хонконг. Отборът на Масимилиано Алегри доминираше и спокойно можеше да се поздрави и с по-изразителен резултат.

Въпреки това домакините бяха тези, които откриха резултата. Това стана факт в 21-ата минута, когато след едно неразчетено излизане на Нето топката попадна в Чан Су Ки, който се разписа за 1:0. Три минути по-късно се стигна до едно центриране на Пянич, като топката попадна в Бенатия и бранителят се разписа, изравнявайки резултата.

Резервата Росети вкара победния гол в 82-ата минута. След удар на Падован вратарят на китайците отрази топката, но тя попадна на крака на Росети, който я прати в мрежата.