Юве загуби с дузпи при визитата си на Мелбърн

Ювентус загуби при визитата си на Мелбърн Виктори на турнира International Champions Cup. В редовното време двата тима завършиха наравно - 1:1, но веднага след 90-те минути се стигна до дузпите, след които "Старата госпожа" отстъпи с 3:4.

"Бианконерите" излязоха за първия си мач на големия турнир на пет континента с много променен състав. Всички играчи на тима, които бяха на Евро 2016 и Копа Америка, са в почивка, но пък сред титулярите се подвизаваха Дибала, Ернанес, Асамоа, Ругани и Лемина.

В 58-ата минута резервата на Юве Карлос Бланко прехвърли вратаря Томас от централния кръг с много хубав шут и откри резултата. В 83-ата минута австралийците направиха хубава бърза комбинация, която бе завършена по диагонала от Джай Ингъм за 1:1.

Така се стигна до изпълнения на наказателни удари. Аудеро спаси първата дузпа на Мелбърн, но Роман Мачек също направи пропуск, а при 4:3 от бялата точка Стефано Падован сбърка и Мелбърн спечели.

Снимка: ОФициален сайт на Ювентус