Ювентус измъкна Купата от Милан

Ювентус спечели Купата на Италия. "Старата госпожа" се наложи с 1:0 във финала срещу Милан. В редовното време двата тима завършиха наравно - 0:0 и така се стигна до продължения.

"Росонерите" могат да съжаляват, тъй като изиграха силен мач, но умората си каза думата след 110 минути игра, когато защитата на Милан не успя да се подреди добре и това позволи на Алваро Мората да завърши с точен удар бърза атака на своя тим. Интересното бе, че голмайсторът се появи като игра броени минути преди гола и с първото си докосване донесе Купата на своя отбор.

Иначе в редовното време положения имаше и пред двете врати, но липсваше късмет при завършващия удар. "Росонерите" се бранеха добре, а освен това и атаките им не бяха лоши, но нападателите на тима така и не успяха да намерят верния път към вратата на Нето.

В края на продължението Милан бе близо до изравнителен гол, но хубав удар на Маури мина на сантиметри от гредата.