Фиорентина се разправи с Лацио в мач с шест гола

Фиорентина се наложи с 4:2 при визитата си на Лацио в мач от последния кръг на италианската Серия А. През първата част паднаха 4 попадения. Лулич даде аванс на домакините още във 2-ата минута, а с голове на Вечино(31'), Бернардечи(40') и Тело(45') гостите стигнаха до пълен обрат.

След почивката не бе по-различно и голове не липсваха. Вечино реализира втория си гол в 70-тата минута и направи резултата 4:1. Малко по-късно съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Мирослав Клозе не сгреши от бялата точка и оформи крайния резултат. Така "виолетовите" завършиха първенството на пето място и ще участват в турнира Лига Европа. Лацио от своя страна завършва на 8-мо място и няма да играе в евротурнирите.