Рома се разправи с Милан на Сан Сиро, Наполи също с победа

Рома победи като гост Милан с 3:1 в среща от кръга на Серия А. Мохамед Салах (19), Стефан Ел Шаарауи (59) и Емерсон Палмиери (82) вкараха за гостите, а Карлос Бака реализира почетното попадение в 86-ата минута, което бе негово 18-о за този сезон и го остави на трето място в листата на стрелците.

Тимът на Лучано Спалети завърши сезона с актив от 80 точки на трето място. "Росонерите" остават на седмото място с 57 точки, като единствения шанс за класиране в Лига Европа е победа във финала за Купата на Италия срещу Ювентус след седмица.

В друга среща, играна по същото време Наполи се наложи с 4:0 над Фрозиноне. Марек Хамшик откри резултата в края на първата част, а след почивката с хеттрик се отчете Гонзало Игуаин, реализирал в 52-ата, 62-ата и 71-ата минути. Трябва да се отбележи обаче, че гостите играха почти цял мач с човек по-малко, тъй като Мирко Гори бе изгонен в самото начало на мача. Александър Тонев бе в групата за мача, но остана на резервната скамейка.