Юве отново е шампион след грешна стъпка на Наполи

Ювентус спечели отново титлата в Серия А. Футболистите на Масимилиано Алегри в момента празнуват, след като очакваха с нетърпение днешния мач между Рома и Наполи. В лагера на "Старата госпожа" се надяваха на грешна стъпка за тима от Неапол и точно това се случи. "Вълците" спечелиха домакинството си с 1:0 и по този начин коронясаха Юве.

Така три кръга преди края преднината на "черно-белите" пред неаполитанците е цели 12 точки, което прави шампионите недостижими на върха. Това е пета поредна титла за Юве, с което Джанлуиджи Буфон и компания изравняват славното постижение на "бианконерите" от 30-те години на миналия век. Титлата е седма за Буфон (всички с фланелката на Юве).

Единственият гол в днешния мач падна минута преди края на редовното време. В 89-та минута Наинголан реализира с премерен удар от границата на наказателното поле и вкара за крайното 1:0. Иначе положения имаше и пред двете врати, но нападателите на двата отбора се отчетоха с доста пропуски.