Юве докосва титлата, чака грешка на Наполи

Ювентус направи важна крачка към титлата в Серия А. Днес "бианконерите" стигнаха до победа с 2:1 като гост на Фиорентина в среща от 35-ия кръг на първенството. Така ако утре Наполи не победи Рома на "Олимпико", торинският гранд и на теория ще ликува с петата си поредна титла.

Марио Манджукич откри резултата в 39-ата минута. Кедира центрира в наказателното поле на домакините, Погба свали с глава към точката на дузпата, където Манджукич реализира с удар от въздуха. Калиничич в 81-ата минута изравни, но при следващата атака Алваро Мората отново даде аванс на Юве.

Драмата бе пълна в последните минути. Калинич си изпроси дузпа в 89-та минута, като положението бе спорно, макар да имаше контакт с влезлия преди малко Куадрадо. Калинич застана зад топката, но Джанлуиджи Буфон спаси удара му. Легендарният вратар на Юве отрази и добавката на Бернардески и спаси трите точки за своя тим.

Юве има 85 точки, с 12 повече от втория Наполи, който обаче е с мач по-малко.