Класически Лацио без проблеми срещу Палермо

Лацио записа категоричен успех с 3:0 като гост на Палермо в среща от 32-ия кръг. В герой за "орлите" се превърна неостаряващият Мирослав Клозе, който се отчете с два гола и асистенция. Таранът откри резултата в 10-ата минута, а пет по-късно покачи на 2:0.

Домакините опитаха да се върнат в мача, но в крайна сметка всичко приключи в 72-ата минута. Тогава Фелипе Андерсон заби третия гол във вратата на Палермо и с това уби интригата. В оставащите минути столичани дори пропуснаха да стигнат до още едно попадение, но в крайна сметка се поздравиха с успеха.

Така новият наставник на Лацио Симоне Индзаги дебютира с победа. С успеха Лацио измести Киево от 9-ата позиция в Серия А. Положението за Палермо не е никак розово и тимът се намира в зоната на изпадащите. Българският играч на домакините Ивайло Чочев бе в групата за мача, но остана на резервната скамейка.