Наполи се справи с Дженоа

Наполи направи обрат и стигна до победата с 3:1 при домакинството си на Дженоа от 30-ия кръг на Серия А. Гостите поведоха в резултата след 10 минути игра, когато Томас Ринкон с удар от дъгата на наказателното поле прати топката във вратата на Пепе Рейна - 1:0.

6 минути след почивката Хисай пусна извеждащ пас в наказателното поле към Гонсало Игуаин, който излезе сам срещу Матиа Перин и го преодоля за 1:1. Обратът бе факт в 81-та минута, когато Марек Хамшик комбинира с Игуаин, който финтира защитата на Дженоа и с премерен удар изпрати топката в левия ъгъл на вратата на съперника - 2:1.

Като капак на всичко Наполи реализира и трети гол, като той падна в добавеното време на срещата, когато Маноло Габиадини асистира на Омар Ел Кадури, който отблизо оформи крайния резултат в срещата.

Така Наполи остава на три точки зад лидера Ювентус, който е със 70.