Рома измъкна точката при домакинството си на Интер

Рома и Интер не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в дербито на 30-тия кръг на Серия А. Срещата вървеше към успех за гостите, но изравнителното попадение на Раджа Наинголан в 84-та минута донесе точката на "вълците".

Иван Перишич в 53-та минута даде преднина за Интер. “Нерадзурите" се възползваха от грешка на Алесандро Флоренци, Брозович изведе сънародника си Перишич, който с хубав удар по диагонала направи 1:0. Гол на Мохамед Салах пък беше отменен заради засада.

В крайна сметка равенството бе факт малко преди края, когато Джеко опита удар към вратата. Топката попадна в периметъра на Раджа Наинголан, който от легнало положение успя да я насочи много точно в долния ляв ъгъл на Ханданович, оформяйки крайния резултат.

“Вълците" прекъснаха серията си от 8 поредни победи, но остават на третото място в класирането с актив от 60 точки, с 5 повече от четвъртия Интер.