Рома с трудни три точки, Фиорентина изпусна победата срещу Верона

Рома победи с 2:1 като гост на Удинезе и по този начин записа осмата си поредна победа в Серия А. Играчите на Лучано Спалети изиграха добър мач в Удине и заслужено се поздравиха с трите точки.

С ранен гол на Един Джеко и късен на Алесандро Флоренци “вълците" стигнаха до успеха и се укрепиха на третото място в класирането. В края на мача Бруно Фернандеш вкара почетното попадение за домакините.

В 14-та минута Салах асистира на Един Джеко, който с лекота вкара за 1:0. В 74-та минута Алесандро Флоренци се оказа на върха на атаката и технично успя да чукне топката покрай Карнезис за 2:0. Пет минути преди края Бруно Фернандеш намали резултата с мощен удар по диагонала. В оставащите минути бе интересно, но до нов гол не се стигна.

В друга среща от кръга Фиорентина и Верона не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1. Пет минути преди почивката Мауро Зарате откри резултата в полза на домакините, но в края на мача Ерос Пизано с глава възстанови равенството, носейки точка на своя отбор.