Интер с важни три точки срещу Болоня

Интер се наложи с 2:1 над гостуващия Болоня в двубой от 29-ия кръг на Серия А и по този начин постигна изключително важен успех в битката за местата даващи право на участие в Шампионската лига. След успеха си "нерадзурите" събраха 54 точки и изместиха Фиорентина от четвъртото място. Трети е Рома с 56.

Мачът бе доста динамичен, като всичко най-интересно се случи през втората част. В 72-ата минута Брозович изпълни корнер отляво, като центрира към далечната греда. Там Д'Амброзио взе високата топка и намери непокрития във вратарското поле Перишич, който отблизо нямаше как да сбърка – 1:0.

Само четири минути по-късно резултатът беше удвоен по сходен начин. Брозович центрира отляво, а този път Жоао Миранда отклони с глава, а Д'Амброзио от воле намери горния десен ъгъл – 2:0. В 90-ата минута Болоня стигна до почетен гол, след като Кондогбия сгреши, Лука Рицо намери Бриенца, който разстреля Ханданович, оформяйки крайния резултат.