Юве измъкна победата от Сасуоло (видео)

Ювентус победи Сасуоло с минималното 1:0 в първия мач от 29-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" прибавиха важни три точки в актива си и временно се откъснаха на върха пред преследвача Наполи с преднина от 6 точки.

Двубоят бе исторически и за вратаря на "бианконерите“ Джанлуиджи Буфон, който записа вече 926 минути без допуснат гол в мрежата си в Серия А. Стражът е само на три минути от рекорда на Себастиано Роси, който е със сбор от 929 минути от "чисти мрежи“.

В 36-ата минута падна единственото попадение. Хуан Куадрадо излъга защитата от десния фланг, намери Пауло Дибала на границата на наказателното поле, който с майсторски удар прати топката в страничната греда, а след това тя се оплете в мрежата за крайното 1:0.

Юве е на върха с 67 точки, като вторият Наполи е с мач по-малко и 61 пункта. Сасуоло е на 7-а позиция с 44.