Торино и Лацио поделиха по точка

Торино и Лацио не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Серия А. Домакините могат повече да съжаляват за това, че не се поздравиха с трите точки, тъй като Чиро Имобиле пропусна решителна дузпа.

Иначе резултатът бе открит от домакините още в 12-ата минута, когато Андреа Белоти се възползва от грешка в отбраната на Лацио и наказа гостите. Само десет по-късно Торино получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, но Имобиле пропусна от бялата точка.

"Орлите" стигнаха до заветната точка в 78-ата минута, когато също получиха правото да изпълнят дузпа, която Лукас Билия превърна в гол и по този начин оформи крайния резултат. След това реми във временното класиране Лацио заема осмото място, докато Торино е 12-ти.