Победа изравни Наполи с Ювентус на върха в Серия А

Наполи записа победа над гостуващия Киево с 3:1 и по този начин се изравни по точки с лидера в Серия А - Ювентус. Тимът от Неапол прекъсна серията си от три поредни мача без победа в първенството и събра 61 точки.

Гостите от Верона откриха резултата, преди да са изминали две минути игра. Тогава Никола Ригони отне топката от Кирикеш и с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле прати топката над Пепе Рейна - 0:1. Радостта за Киево не бе дълга, тъй като Наполи изравни само четири минути по-късно. Фаузи Гулам намери отлично влизащия от втора позиция Гонсало Игуаин, който не сбърка от границата на вратарското поле - 1:1.

Седем минути преди почивката Кирикеш се реваншира за грешката при първия гол и изравни с глава след отлично центриране на Жоржиньо - 2:1. В 65-ата минута Игуаин разтресе напречната греда, а интригата бе убита в 70-ата минута, когато Алан центрира пред вратарското поле, където Хосе Кайехон отблизо преодоля Бизари, оформяйки крайния резултат.