Дузпи пратиха Юве на финала

Ювентус се класира на финал за Купата на Италия, след като днес победи с дузпи Интер в 1/2-финална среща. В редовното време "нерадзурите" спечелиха с 3:0 и така с общ резултат от двата мача - 3:3 се стигна до продължения, в които до нов гол така и не се стигна. Иначе Марсело Брозович откри резултата в 17-ата минута на срещата, а Иван Перишич удвои в 49-ата минута. В 82-ата минута отново Брозович от дузпа направи 3:0.

Така се стигна до дузпи. Първото изпълнение бе на Бардзали и бе точно. Брозович обаче също бе точен. Симоне Заза също вкара от бялата точка, а след него Паласио пропусна. Мората вкара своята дузпа, а след него същото стори и Рей Манай. Пол Погба също се разписа, а след него точен бе и Юто Нагатомо. Леонардо Бонучи вкара решаващата пета дузпа и донесе радост на своя тим.