Фиорентина и Наполи с незадоволително равенство

Фиорентина и Наполи не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в последната среща от 27-ия кръг на Серия А. Ремито не устройва нито един от двата тима и така те зарадваха лидера Ювентус.

Маркос Алонсо откри в 6-ата минута с глава след центриране от корнер на Борха Валеро. Още в следващата атака Гонсало Игуаин вкара своя 25-и гол този сезон в калчото. Нападателят се възползва от грешка на Чиприан Тетерушану и Алонсо и възстанови равенството. След това ударно начало, положенията не спряха да валят, но до края голове липсваха.

Стигна се и до две греди. Първо Никола Калинич с удар от границата на наказателното поле нацели напречната греда. Малко след това Кристиан Тейо пробва удар, но този път напречната греда се оказа съюзник на Наполи. В 85-ата минута Гонсало Игуаин прати топката в мрежата, но попадението беше отменено поради засада.