Лацио с изненадваща домакинска загуба

Лацио записа изненадваща загуба у дома срещу отбора на Сасуоло. "Орлите" паднаха с 0:2 в среща от 27-ия кръг на италианската Серия А. Първата част вървеше към скучно нулево реми, но в малко преди почивката бе отсъдена дузпа в полза на гостите за нарушение на Маурицио. Берарди застана зад топката и я прати в мрежата – 1:0.

Домакините имаха шанс да изравнят почти веднага, но Марко Пароло пропусна изгодна възможност с глава точно преди почивката. Сасуоло сломи домакините в 67-ата минута, отбелязвайки втори гол. Никола Сансоне хвърли прекрасен пас на дузпата към Грегори Дефрел, който стреля мощно и отбеляза за 0:2.

В 74-ата минута попадение на Сансоне за Сасуоло бе отменено заради засада. В крайна сметка тимът стигна до победата и вече има 41 точки, като заема седмо място в класирането. Лацио остава на осма позиция с четири по-малко в своя актив.