Интер донесе малко радост на феновете си

Интер победи с 3:1 Сампдория в двубой от 26-ия кръг на Серия А. Това бе едва втора победа за "нерадзурите" в последните им девет мача в първенството на Италия.

Интер успя да открие резултата в средата на първото полувреме чрез Данило Д'Амброзио. Гостите бяха много близо до изравняване, но в крайна сметка пропиляха добри възможности и бяха попарени с гол на Жоао Миранда в 57-ата минута. Имаше съмнения дали попадението е редовно, но при видеоповторенията се видя, че топката е преминала с целия си обем голлинията, преди вратарят да играе с нея.

В 73-ата минути Мауро Икарди направи резултата непосилен за обрат, след като завърши една остра контраатака. Гостите стигнаха само до почетно попадение, като бе факт в добавеното време, когато се разписа Фабио Куаляраела.