Милан и Интер с победи в кръга на Серия А

Интер записа минимална победа с 1:0 у дома над Киево в среща от кръга на Серия А. “Нерадзурите" и за момент не оставиха съмнения за превъзходството си и могат да съжаляват, че не успяха да вкарат повече голове. В крайна сметка Мауро Икарди донесе трите точки за тима си в началото на второто полувреме. В 48-та минута той бе на точното място след поредица от рикошети и отблизо направи 1:0.

С тази победа Интер се изкачи на третото място с 44 точки, с една повече от Фиорентина. Лидер е Наполи с 53, пред Ювентус с 51.

В същото време другият гранд от Милано - Милан се поздрави с успех - 2:0 при визитата си на Палермо. Карлос Бака в 19-ата минута даде аванс на "росонерите", а Нианг от дузпа в 33-ата оформи крайния резултат. Ивайло Чочев бе титуляр и игра цял мач за домакините, но не успя да им помогне да стигнат поне до частичен успех.