Наполи се справи с десет от Сампдория

Наполи записа победа с 4:2 като гост Сампдория в мач от 21-ия кръг. Неаполитанците поведоха чрез Игуин, който бе точен още в 9-ата минута. Наполи поведе с 2:0 благодарение на дузпа, отсъдена за събаряне на Албиол, а точен от бялата точка в 18-ата минута бе Инсиние.

В края на първото полувреме Наполи допусна гол в своята врата. Кореа върна надеждата на генуезците за нещо повече с попадението си в 45-ата минута. В 58-ата минута домакините останаха с човек по-малко, когато Касани закъсня с шпагата си в краката на Игуаин и получи втори жълт картон.

Веднага след това Наполи стигна до трети гол, след самостоятелен пробив на Хамшик - 1:3. В 73-ата минута Едер успя с глава да преодолее Рейна и да намали на 2:3. Крайният резултат фиксира Мертенс в 79-ата минута. Така Наполи запази лидерската си позиция в класирането с актив от 47 точки, докато Сампдория е 16-ти с 23 пункта.