Интер се класира на полуфинал за Купата, след успех над Наполи

Интер записа успех с 2:0 при гостуването си на Наполи от 1/4-финала за Купата на Италия и по този начин се класира за следващата фаза на турнира. Срещата вървеше към нулево равенство, но в последните 15 минути паднаха две попадения за "нерадузите". Първо точен бе Стеван Йоветич в 74-ата минута. При една контраатака, Йоветич реши да играе индивидуално и стреля от над 25 метра. Пепе Рейна само успя да изгледа как топката влиза в горния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

В добавеното време Интер стигна до втория си гол отново при контраатака. Адем Ляич изскочи сам срещу Пепе Рейна и пусна топката между краката му, оформяйки крайния резултат. Малко преди това Мертенс опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но всъщност получи втори жълт и червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена.