Наполи с разгромен успех при визитата си на Фрозиноне

Наполи записа разгромен успех с 5:1 като гост Фрозиноне в мач от 19-ия кръг на Серия А. Над всички днес бе аржентинската звезда на неаполитанци Гонсало Игуаин, който вкара два гола и бе с класи над всички останали. Той се разписа в 30-ата минута от дузпа и в 60-ата минута след индивидуална акция, а освен него Раул Албилол (20), Марек Хамшик (59) и Маноло Габиадини (72) бяха точни за успеха на "небесносините".

Паоло Саммарко вкара почетното попадение за домакините, като то бе факт в 82-ата минута. Българският национал Александър Тонев се отличи с асистенция в тази ситуация.

Тка тимът на Маурицио Сари събра актив от 41 точки, като дръпна с две пред Интер. 12-ата загуба на Фрозиноне остави тима на 18-о място с актив от 15 точки.