Класика за Юве, Милан се издъни срещу Болоня

Ювентус продължава с доброто си представяне и през новата година. Шампионите се наложиха с класическото 3:0 над Верона в мач от 18-ия кръг на Серия А.

Пауло Дибала даде аванс на "Старата госпожа" с гол още в 8-ата минута от фаул. Отново той бе в основата на втория, след като асистира в края на първата част на Бонучи, който покачи на 2:0. Класическото 3:0 оформи резервата Симоне Дзадза 8 минути преди края на редовното време.

След успеха "бианконерите" се изкачиха до второто място във временното класиране с актив от 36 точки.

В същото време Милан допусна изненадваща загуба като домакин на Болоня, отстъпвайки с минималното - 0:1. "Росонерите" като цяло бяха по-добрият отбор и могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, но в крайна сметка гол на Емануеле Гиачерини донесе ценните три точки за гостите.

Милан остана на 7-та позиция след загубата, докато Болоня се изкачи до 15-то място в класирането.