Юве с важен успех срещу Карпи

Ювентус записа успех с 3:2 при визитата си на Карпи в мач от 17-ия кръг на Серия А. Благодарение на тази победа за "бианконерите" се изкачиха до втората позиция във временното класиране, но това може да се промени, тъй като по-късно Наполи ще направи всичко възможно да стигне до победи срещу Аталанта в Бергамо, а освен това и Фиорентина може да се поздрави с трите точки при домакинството си на Киево.

Иначе срещата не започна добре за шампионата на Италия, който се оказа в ролята на догонващ в резултата след 15 минути игра. Марко Бориело даде аванс за домакините с хубав удар, но играчите на Масимилиано Алегри реагираха бързо и в 18-ата Марио Манджукич изравни. В края на полувремето отново хърватският нападател бе точен и даде аванс за Юве.

След почивката и Пол Погба се разписа, а после попадение на Даниеле Ругани беше отменено заради засада. В заключителните минути пък Леонардо Бонучи си вкара автогол, оформяйки крайния резултат в този двубой.

Със седмата си поредна победа в калчото Юве събра 33 точки и се изкачи на 2-ро място в класирането.