Наполи с класика срещу Верона

Наполи спечели с класическото 3:0 осминафиналния си мач за Купата на Италия срещу Верона. На своя "Сан Паоло“ домакините нямаха проблеми в днешната среща и се класираха напред в турнира, където в следващата фаза ще премерят сили с Интер.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута, когато Гонсало Игуаин проби отляво и пусна прострелно подаване пред вратата, където Омар Ел Кадури успя да засече в опразнената врата - 1:0. В 12-ата минута Дрийс Мертенс премина покрай няколко бранители и накрая стреля под плонжа на Копола за 2:0.

Интригата в мача тотално приключи в 74-ата минута, когато Наполи получи дузпа. Марек Хамшик не успя да реализира наказателния удар, но секунди по-късно Ел Кадури намери по чудесен начин резервата Хосе Кайехон, който оформи крайното 3:0.