Юве взе дербито срещу Фиорентина

Ювентус записа успех с 3:1 при домакинството си на Фиорентина в дербито от 16-ия кръг на Серия А. Ранен гол даде аванс на "виолетовите". Йосип Иличич бе точен от дузпа в 3-ата минута, а наказателният удар бе отсъден за нарушение на Джорджо Киелини. Само три минути по-късно Хуан Куадрадо изравни след грешка на стража на Фиорентина Чиприан Тетерушану и така интригата бързо бе върната - 1:1. Трябва да се отбележи, че колумбиецът демонстрира уважение към феновете на бившия си тим и не отпразнува попадението.

След това интересно начало двата отбора намалиха темпото и до края на първата част по-рядко създаваха интересни положения. След почивката Юве стигна до два гола, които обаче паднаха в края на мача. Първото попадение падна десет минути преди края на редовното време, когато Марио Манджукич бе точен за своя тим и донесе радост на феновете на домакините, след като обратът бе факт - 2:1. В добавеното време Пауло Бруно Дибала оформи крайния резултат.