Милан губи точки и от последния в класирането

Милан и Верона не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 1:1 на "Сан Сиро" в мач от 16-ия кръг на Серия А. "Росонерите" бяха по активи през първата част, но така и не успяха да стигнат до гол. Това все пак стана факт след почивката. В 52-ата минута Карлос Бака даде преднина на "червено-черните". Нападателят бе изведен от Адриано и останал очи в очи с вратаря успя вкара и да открие резултата.

Радостта на домакините обаче не бе дълга, тъй като Лука Тони изравни от дузпа в 57-ата минута, след като Де Йонг извърши глупаво нарушение и бе изгонен.

До края на мача домакините пропуснаха да вкарат втори гол, като заслуга за това има Пиерлуджи Голини, който на няколко пъти показа класа. С това равенство Верона събра актив от седем точки, като се намира на девет точки под чертата. Милан събра 25 пункта и излезе на седмо място в класирането.