Интер громи като гост на Удинезе

Лидерът в Серия А Интер записа разгромен успех с 4:0 при визитата си на Удинезе на стадион "Фриули" в среща на 16-ия кръг на първенството. По този начин играчите на Роберто Манчини окупираха еднолично на върха в класирането.  В 23-ата минута при една бърза контраатака на Интер - Мауро Икарди беше изведен пред наказателното поле на домакините, напредна и отправи удар по земя, като вратарят Карезис не успя да се справи резултатът бе 0:1.

В 31-ата минута Интер удвои отново след контраатака. Стеван Йоветич технично прехвърли Карнезис за 0:2. В последните десет минути на мача паднаха и другите две попадения. Първо Мауро Икарди се възползва от поредния подарък на защитата на Удинезе и вкара втория си гол в мача, а три минути преди края Марсело Брозович с далечен удар оформи крайния резултат.