Божинов и компания загубиха като домакини от Лацио (видео)

.

Днес в срещата от 24-ят кръг на италианската Серия А Парма загуби като домакин от тима на Лацио с 0:2. Българският национал Валери Божинов започна като титуляр в тази среща, но беше заменен в 45-та минута от Алберто Палошки. Първата част протече без особенни опасности пред двете врати. В 68-та минута обаче гилермо Стендардо успя да открие резултата за гостите след пробив на Александър Коларов по крилото. Той успя да подаде на играча, който от близка дистанция успя да вкара кълбото в мрежата на Антонио Миранте. Второто попадение в срещата беше дело на Мауро Зарате в самият край на двубоя. Той стреля от близко разстояние с удобния си десен крак правейки безпомощен стражът на домакините.

Жълти картони за домакините получиха - Стефано Мороне в 41-та минута, а за гостите - Фернандо Муслера в 85-та. Червен картон получи Луис Хименес в 73-та минута заради опасна игра срещу Кристиан Закардо.