Наполи с важен успех срещу Фиорентина

Наполи записа важен успех над Фиорентина у дома и го победиха с 2:1. Преди почивката двата тима не направиха почти нищо интересно, като играта се развиваше предимно в центъра на терена. През втората част паднаха всички попадения.

Веднага след подновяването на играта, страхотен пробив на Марек Хамшик завърши с пас към Лоренцо Инсиние, който преодоля Татарушану и с прекрасен удар в долния десен ъгъл откри резултата - 1:0 за Наполи. В 73-ата минута Иличич намери добре Калинич, който се пребори с двама защитници на Наполи и с удар от наказателното поле преодоля Пепе Рейна - 1:1.

120 секунди след това Гонсало Игуаин с перфектен изстрел от наказателното поле не остави шансове на Татарушану и оформи крайния резултат - 2:1. Тимът на Пауло Соуза спря положителната си серия от пет поредни победи и записа второ поражение този сезон в калчото.