Сасуоло се разправи с Лацио

Сасуоло спря победната серия на Лацио. В среща от 8 кръг на Серия А "орлите“ допуснаха поражение с 1:2. С този успех "зелено-черните“ се вмъкнаха в Топ 5 на класирането в първенството на Италия. Сасуоло е с 15 точки, колкото има и Лацио.

Доменико Берарди откри резултата в 7-ата минута, след като се разписа от дузпа, а Симоне Мисироли удвои след час игра. Седем минути по-късно Андерсон върна едно попадение за Лацио, но гостите останаха с човек по-малко в края на мача, след като Данило Каталди беше изгонен заради втори жълт картон. Така Лацио не успя да стигне поне до точка.

В същото време Верона изпусна домакинската победа и направи 1:1 срещу Удинезе. Джампаоло Пацини откри резултата с точно изпълнена дузпа в 41-ата минута, а Сирил Теро донесе точката на "зебрите“ с гола си шест минути преди края на мача.