Рома пречупи Емполи за три минути

Рома надви у дома Емполи с 3:1 в среща от осмия кръг на италианската Серия А и записаха пети шампионатен успех от началото на сезона. Развръзката бе през втората част и тя настъпи между 56-ата и 59-ата минути. В първата от тях Миралем Пянич се разписа по характерен начин от пряк свободен удар. Топката бе малко пред дъгата, а босненският национал я завъртя над стената за 1:0.

Три минути по-късно Пянич асистира на Даниеле Де Роси, който бе точен в своя мач №500 за "римляните". В 69-ата минута Жервиньо се отчете с асистенция за Мохамед Салах, който с мощен шут под гредата увеличи до 3:0. Гостите стигнаха само до почетен гол, дело на Марсел Бюхел (75).

След победата си Рома се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 17 точки. Емполи заема 16-а позиция със 7 точки.