Наполи с разгромен успех като гост на Милан

Наполи записа разгромна победа с 4:0 над Милан като гост, с която остави "росонерите" с едва девет точки от седем мача. Така неаполитанците постигнаха своя четвърти успех от началото на сезона в Серия А и вече гледат към челните места в класирането.

Лоренцо Инсиние беше героят на гостите в мача на "Сан Сиро". Алан откри резултата още в 13-ата минута, когато Сапата направи грешка при изнасянето на топката, която стигна до полузащитника. Останал непокрит вдясно той нанесе прецизен удар - 0:1. Инсиние удвои преднината на южняците в 48-ата минута, тъй като след двойно подаване с Гонсало Игуин беше изведен зад защитата и успя да се разпише.

Инсиние направи резултата класически в 67-ата минута с перфектно изпълнение на свободен удар. Като капак за неудачите на домакините дойде и автоголът на Родриго Ели в 77-ата минута. "Росонеите" от своя страна не създадоха интересни положения пред противниковата врата и заслужено загубиха този мач.