Орлите отнесоха трите точки от Града на Ромео и Жулиета

Лацио показа характер и успя да стигне до пълен обрат за крайното 2:1 при гостуването си на Верона в среща от кръга на Серия А. Домакините откриха резултата след гол на Филип Хеландер след малко повече от половин час игра. Лукас Билия от дузпа в 63-ата минута изравни, а Марко Пароло в 86-ата минута от фаул бяха точни за столичани. Иначе в 81-а минута "орлите" останаха в намален състав след втори жълт картон на Маурисио.

В същото време Палермо загубиха визитата си на Торино с 2:1. Джанкарло Гонзалес си вкара автогол в 44-а минута, а малко след началото на втората част "виненочервените" вкараха и втори гол, дело на Марко Бенаси. В 61-а минута Кристиан Молинаро от състава на Торино получи втори жълт картон и десет минути по-късно гостите се върнаха в мача с гол на Гонзалес, който този път прати топката в правилната врата - 2:1. Домакините завършиха мача с девет човека - в 90-ата минута Жоел Оби също бе изгонен, но въпреки това съотборниците му не допуснаха изравняване. Ивайло Чочев бе титуляр за своя тим.