Рома би Аталанта с 2:0; Лацио също с победа

А. Франгов

Преди дербито на Италия, Рома постигна очаквана победа срещу Аталанта. Кристиан Панучи в 18-та минута и Мирко Вучинич в 31-та донесоха победата за "вълците", които играха пестеливо но ефективно през целия мач.

Лацио пък победи домакините от Торино с 3:1, като "торо росо" трябваше да изстрадат последните минути на мача и завършиха срещата с 9 човека и без треньор. В 82-та минута вратаря Серени бе изгонен, а в 88-та Пратали получи втори жълт картон. Отсъжданията на съдията явно дойдоха в повече на треньора на домакините който бе изгонен от резервната скамейка поради бурните си реакции и реплики. Горан Пандев откри резултата в 30-та минута за Лацио, а Мауро Сарате 63-та минута удвои. След изгонването на Серени, Сарате направи резултата класически след отсъдената дузпа в полза на гостите. В последната минута Аморузо вкара почитното попадение за Торино пак след дузпа, която трябваше да бие два пъти, което допълнително изнерви феновете на "биковете".

Така момчетата на Делио Роси се изкачиха на върха на временното класиране на апенините.

Наполи победи Болоня като гост с минималното 1:0 с гол на Денис в 87-та минута, а Катания постигна същия резултат в домакинството си на Киево. Палермо също постигна минимална домакинска победа след гол на Фабрицио Миколи в началото на второто полувреме във вратата на Реджина.

Болоня-Наполи 0:1
Катания-Киево 1:0
Лече-Каляри 2:0
Удинезе-Сиена 2:1
Палермо Реджина 1:0
Рома-Аталанта 2:0
Торино-Лацио 1:3