Дузпа и човек повече бяха необходими на Фиорентина за успех над Милан

Фиорентина се наложи над Милан с 2:0 в среща от 1-ия кръг на Серия А, която се състоя на "Артемио Франки". Седем минути преди края на първата част "виолетовите" откриха резултата, след като Алонсо бе точен от пряк свободен удар. За нарушението за фаула Родриго Ели бе изгонен за втори жълт картон и така той остави "росонерите" с 10 души на терена.

Това направи задачата на "червено-черните" (играли днес с резервните си бели екипи) още по-трудна, а като за капак на всичко реферът отсъди доста спорна дузпа за домакините, която Йосип Иличич превърна в гол и така удвои аванса на своя тим в 56-ата минута. Така Фиорентина стартира с победа новия сезон, докато в щаба на гостите ще имат доста повод за размишление до следващия кръг.